رازهایی که پزشکان بسیار موفق نمی‌خواهند همکارانشان بدانند:

تبلیغات پزشکی و دندانپزشکی

پزشک‌های فوق موفق اعتقاددارند هراندازه که مهارت آن‌ها بالا باشد بازهم تبلیغات پزشکی به رشد آن‌ها کمک می‌کند. آن‌ها درست مثل کمپانی‌های بزرگ دنیا فکر می‌کنند. به‌عنوان‌مثال کمپانی سامسونگ که بزرگ‌ترین کمپانی کشور کره جنوبی است به‌هیچ‌وجه نمی‌گوید به دلیل اینکه خیلی موفق و قدرتمند است پس دیگر نیازی به تبلیغ ندارد بلکه باوجود جایگاه بسیار بزرگی که در دنیا دارد بازهم بیشتر از هر شرکت دیگر کشور کره، تبلیغات انجام می‌دهد. یک پزشک فوق موفق هم این‌گونه فکر می‌کند و به هر درجه‌ای از تخصص برسد، باز جایگاه و ارزش بسیار ویژه‌ای برای تبلیغات و برند شخصی خود قائل است.
یک پزشک فوق موفق ارزش زمان را به خوبی درک می کند. هر کاری که قابل‌واگذاری است را به دیگران واگذار می‌کند و خودش، صرفاً تمرکز خود را صرف افزایش مهارت پزشکی خود می‌نماید. اگر یک پزشک، خودش مدیریت تبلیغات پزشکی خود را بر عهده بگیرد، زمان زیادی از او گرفته می‌شود و از رشد و توسعه فردی خود و پرداختن به کارهای اصلی و تخصصی خود، بازمی‌ماند.
پزشک فوق موفق می‌داند که هر تبلیغاتی خوب نیست. او می‌داند که اگر مدیریت تبلیغات خود را به فرد یا سازمان نادرستی واگذار کند، نه‌تنها به موفقیت خود سرعت نمی‌بخشد، بلکه برند شخصی خود را تخریب می‌کند. چون تبلیغات غیرحرفه‌ای تأثیرات بدی روی بیماران می‌گذارند و جایگاه پزشک را تنزل می‌دهد.
پزشک فوق موفق به دنبال تبلیغات رایگان پزشکی نیست. او تمایل دارد مثل الماس بدرخشد. نه اینکه تبلیغاتی که از او به نمایش گذاشته می‌شود (همانند تبلیغاتی که برای کالای فله انجام می‌شود) هیچ تمایزی با دیگران نداشته باشد. او به دنبال ایجاد تأثیری منحصربه‌فرد در ذهن بیماران است. او می‌داند که اگر تبلیغات خود را به یک فرد متخصص واگذار کند، بسیار بیشتر از سرمایه‌گذاری‌ای که برای این کار انجام داده است درآمد کسب می‌کند.
یک پزشک فوق موفق صرفاً به دنبال یک بنگاه تبلیغاتی نیست. بلکه به دنبال یک مشاور قابل‌اعتماد و متخصص در کسب‌وکار خود است. او می‌داند که برای رشد سریع به چیزی فراتر از تبلیغات نیاز دارد. او به دنبال ساختن یک اعتبار و یک برند شخصی بسیار قوی است.
یک پزشک فوق موفق صرفاً فردی نیست که ۳۰ سال سابقه طبابت دارد و به اوج شکوفایی خود رسیده است. حتی پزشکی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده، با پیروی از اصول فکری یک پزشک فوق حرفه‌ای، به‌راحتی می‌تواند طی زمان کوتاه‌تری، به اوج موفقیت در حوزه تخصصی خود برسد.
آقای محمد ظهره‌وند نویسنده کتاب رستاخیز برند شخصی طی ۱۰ سال گذشته هزاران بار در مطب پزشکان متخصص حاضرشده و از دید یک بیمار عوامل تأثیرگذار در ایجاد حس مثبت در مراجعه‌کنندگان به مطب را بررسی کرده‌اند. همچنین ایشان تحقیقات گسترده‌ای را درزمینهٔ چگونگی اجرای کمپین‌های تبلیغاتی اثربخش جهت جذب بیماران و افزایش تعداد بیماران مراجعه‌کننده به مطب انجام داده‌اند.

 

یک اقدام حیاتی که هر پزشکی نیاز دارد انجام دهد:

یک پارادوکس جذاب در حرفه پزشکی این است که اگر یک پزشک تمایل دارد درآمد بیشتری کسب کند، بنابراین باید کارهای بیشتری را به‌صورت رایگان انجام دهد. منظور از ارائه خدمات مجانی، ارائه اطلاعات پزشکی و درمانی رایگان به بیماران است. البته معقولانه نیست که یک پزشک در مطب یا اتاق عمل خدمات رایگان ارائه دهد. اما حتماً باید سیستمی را پیاده‌سازی کند که در فضای مجازی به ارائه آموزش‌های رایگان به بیماران بپردازد. یک پزشک می‌تواند از طریق وب‌سایت شخصی و صفحه اینستاگرام خود، مطالب آموزشی و تبلیغاتی خود را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد.

وب‌سایت تخصصی تبلیغات پزشکی و دندانپزشکی یوتاب

در حال حاضر اگر یک پزشک از طریق وب‌سایت شخصی و اینستاگرام خود، مطالب آموزشی و تبلیغاتی منتشر کند صرفاً باعث موفقیت او نمی‌شود. به دلیل اینکه اگر فیلم‌ها و عکس‌ها و فایل‌های صوتی‌ای که پزشک منتشر می‌کند، به‌صورت حرفه‌ای تدوین نشوند، تأثیر مثبتی روی مخاطبین نمی‌گذارند. همان‌طور که پوشیدن یک لباس شلخته و نامرتب توسط پزشک، روی دیدگاهی که بیماران نسبت به او دارند تأثیر منفی می‌گذارد، انتشار فیلم‌ها و عکس‌های ویرایش نشده و غیرحرفه‌ای نیز، به‌شدت روی ادراکی که مخاطبین از پزشک دارند، تأثیر می‌گذارد.
وب‌سایت تخصصی تبلیغات پزشکی و دندانپزشکی یوتاب به مدیریت آقای محمد ظهره‌وند، همانند یک دوست و مشاور خوب در کنار پزشکانی است که تفکر حرفه‌ای دارند. آقای محمد ظهره‌وند با کمک تیم متخصص خود در گروه برندینگ یوتاب، با پزشکانی که تفکر حرفه‌ای دارند در ابتدا جلسات مشاوره‌ای را برگزار می‌کنند و کسب‌وکار آن‌ها را به‌طور دقیق بررسی می‌نمایند. سپس پیشنهاد‌ها کاربردی مناسب را ارائه می‌دهند.

پزشکانی که تمایل به حضور فعال در دنیای حرفه‌ای تبلیغات و برند سازی پزشکی رادارند از ۳ طریق می‌توانند با گروه تخصصی تبلیغات پزشکی و دندانپزشکی یوتاب ارتباط بگیرند:

وب‌سایت تخصصی تبلیغات پزشکی و دندانپزشکی یوتاب

روش اول:

در این روش هر ماه یک جلسه تحلیل کسب و کار بین پزشک و آقای محمد ظهره‌وند برگزار می‌شود. قرارداد مدیریت برند و تبلیغات، به‌صورت یک‌ساله بسته می‌شود. در هر جلسه اقدامات ماه قبل بررسی و تحلیل شده و اقدامات مورد نیاز برای ماه آینده برنامه ریزی می‌شوند. برگزاری جلسات تحلیلی کسب و کار کمک می‌کند فعالیت‌های تبلیغاتی کم بازده حذف شده و بجای آن کمپین‌های موثر و جدید تبلیغاتی برنامه‌ریزی و جایگزین شوند. این روش باعث تقویت برند شخصی پزشک و افزایش بازدهی بودجه تبلیغاتی می‌شود.

روش دوم:

در این روش آقای محمد ظهره‌وند نظارتی بر اجرای صحیح کمپین‌های تبلیغاتی پزشک ندارند اما تیم متخصص تبلیغات پزشکی و دندانپزشکی در تولید و تدوین ویدئو، عکس و فایل‌های صوتی و همچنین طراحی بروشورهای و سی‌دی‌های تبلیغاتی به پزشک کمک می‌کنند. همچنین تیم متخصص طراحی وب سایت گروه برندینگ محمد ظهره وند می توانند یک وب سایت پزشکی با الگوریتم های حرفه ای برای پزشک طراحی کنند و با ارائه خدمات SEO، وب سایت پزشک را به صفحات اول جستجو برای کلید واژهای مرتبط بیاورند.

روش اول و روش دوم مکمل یکدیگر هستند و بهتر است در کنار هم درخواست شوند.

روش سوم:

در این روش یک جلسه مشاوره با آقای محمد ظهره‌وند انجام می‌شود. طول این جلسه ۵۰ دقیقه است و قبل از برگزاری جلسه نیاز است فرم جلسه مشاوره، توسط پزشک درخواست‌کننده، تکمیل گردد. پس‌ازآن از طرف دفتر وب‌سایت برند شخصی، با پزشک تماس گرفته می‌شود و تاریخ و زمان جلسه مشاوره مشخص می‌گردد. با توجه به درخواست پزشک، این جلسه می‌تواند در مطب پزشک و یا دفتر آقای محمد ظهره وند (واقع در جردن، خیابان کاج آبادی) برگزار شود. (امکان برگزاری جلسه مشاوره حضوری خارج از تهران وجود ندارد)

سؤالات متداول:

• آیا پر کردن اطلاعات در فایل‌های که دایرکتوری اطلاعات پزشکان هستند کافی نیست؟
پر کردن اطلاعات در سایت‌های دایرکتوری مشاغل می‌تواند مفید باشد اما تأثیر بسیار کمی دارد و هیچ‌گونه کمکی به رشد کسب‌وکار یک پزشک نمی‌کند. فراموش نکنید که هزاران پزشک دیگر نیز این کار را می‌کنند بنابراین به‌صرف ثبت اسم، تخصص و آدرس و تلفن پزشک در این‌گونه سایت‌ها، هیچ‌گونه مزیت رقابتی برای پزشک ایجاد نمی‌شود.
• من یک وب سایت شخصی و یک صفحه اینستاگرام فعال دارم. آیا باز هم به خدمات وب‌سایت برند شخصی نیاز دارم؟
بله. برای موفقیت در تبلیغات نیاز است مجموعه ای از فعالیت ها و کمپین های تبلیغاتی به صورت همزمان با هم اجرا شوند تا یک اثر مرکب ایجاد شود. صرف داشتن وب سایت شخصی و صفحه اینستاگرام، تضمینی برای رشد سریع کسب و کار وجود ندارد. نوع بیماران و محدوده سنی بیماران هر تخصص، با تخصص دیگر متفاوت است. بنابراین روش هایی که برای یک پزشک بازدهی خوبی دارند ممکن است برای پزشکی دیگر اثر بخشی نداشته باشند. گروه برندینگ محمد ظهره وند به شما کمک می کند پر بازده ترین روش های تبلیغاتی را برای افزایش تعداد بیماران خود داشته باشید. همچنین در تولید و تدوین محتوای آموزشی پزشکی از قبیل فیلم آموزشی، فایل صوتی و تصاویر ویرایش شده جهت قرار دادن در وب سایت و صفحه اینستاگرام خود نیز می توانید کمک زیادی از ما بگیرید.
• آیا برای پزشکان خارج از تهران، امکان همکاری با گروه برندینگ محمد ظهره وند وجود دارد؟
بله، تنها جهت مشاوره حضوری نیاز است پزشک در تهران باشد. مابقی کارهای مربوط به تبلیغات و برند سازی پزشکی، از راه دور قابل‌اجرا است. سفارش‌های مربوط به چاپ کارت ویزیت، سر نسخه و بروشور از طریق پست ارسال می‌شوند و سفارش‌های غیر فیزیکی از قبیل فایل‌های تدوین‌شده در فرمت ویدئو، صوت و عکس، از طریق ایمیل یا واتس‌آپ ارسال می‌شوند.
• آیا وب‌سایت برند شخصی خدمات رایگان هم به پزشکان ارائه می‌کند؟
بله. هرماه یک سری مطالب آموزشی در مورد توسعه کسب‌وکار پزشکان در وب‌سایت برند شخصی و صفحه اینستاگرام پزشک موفق منتشر می‌شود که تمامی این مطالب رایگان هستند و نکات بسیار مفیدی را در مورد برند سازی، بازاریابی و تبلیغات پزشکی، آموزش می‌دهند.

 

نحوه ارتباط با مدیریت وب‌سایت برند شخصی

کارشناسان ما صمیمانه مشتاق پاسخگویی به سؤالات شما هستند. در صورت تمایل به همکاری و یا پرسش سؤالات احتمالی با شماره زیر تماس بگیرید:
تلفن:۲۸۴۲۳۰۳۶ فکس:۲۸۴۲۳۰۳۷